Warsztaty z Chemii Stosowanej!

Kategorie

Warsztaty chemii stosowanej

Realizacja projektu PRACOWNIA CHEMII STOSOWANEJ dla uczniów szkół ponadpodstawowych dobiegła końca. Wzięło w niej udział ponad 170 uczniów z:

@Technikum nr 19 im. Karola Wojtyły w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi

@XXXII Liceum Ogólnokształcące im. Haliny Poświatowskiej w Łodzi

@Zespół szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie

@Technikum nr 21 w Zespole Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi

Tematyka praktycznych warsztatów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W ramach projektu uczniowie dowiedzieli się między innymi, Jak zmienić tłuszcz w mydło? Z jakich substancji składa się krem? oraz Jak kolor „trzyma się” tkaniny?

Zajęcia były realizowane w laboratoriach @Instytutu Technologii Polimerów i Barwników Politechniki Łódzkiej. Opieką naukową projekt objęli: dr inż. Aleksandra Grzelakowska, dr inż. Jolanta Kolińska, dr inż. Joanna Paluszkiewicz oraz dr Marcin Szala.

Projekt został dofinansowany ze środków @Fundacji Politechniki Łódzkiej.